En Sevilen Dekorasyon Çözümleri Nelerdir?

0
186

En Sevilen Dekorasyon Çözümleri Nelerdir? Evinizden sıkıldınız ve bambaşka bir dekorasyon yaratmak için çözüm mü arıyorsunuz? Aslında büyük değişimler yapmadan da değişim yaratmak mümkün. Sehpanızın yerini değiştirebilir, dolabınızı farklı bir renge boyayabilir, masanızı açılıp kapanır bir masayla değiştirebilirsiniz. Evinizde yapmak istediğiniz birçok değişiklik aslında ne büyük bütçeler gerektirir ne de çok zamanınızı alır. Birkaç püf noktayı bilirseniz dekorasyona imzanızı atmanız da mümkün olur. Bir koltuk takımını sıradanlıktan çıkaran şey, evinizi size özel yapan şey zevklerinizdir ve basit çözümlerle uyumlu, canlı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

En Sevilen Dekorasyon Çözümleri Nelerdir?

Salonlar İçin En Sevilen Dekoratif Çözümler

Küçük parçaların bir bütün içinde ve uyumlu görünmesi için tercihlerimizi aynı tarzlarda ve uyumlu renklerden yana yapmalıyız. Ancak bunu yaparken benzer renklerin yaratacağı tekdüzelikten de uzak durmalıyız. Peki, bunu nasıl başaracağız? Öncelikle salonumuzda öne çıkarmak istediğimiz eşyaya karar verebiliriz. Örneğin koyu gri renginde köşe takımları seçtiysek kırmızı renklerinde yastıklar ve vazo gibi küçük aksesuarlar kullanabiliriz.

Duvar kağıtları kullanarak ya da bir duvarınızı farklı bir renge boyayarak odanın havasını değiştirebilirsiniz. İp şeklinde perdeler kullanarak spor bir salona şık bir hava katabilirsiniz. Ancak eğer salonunuz spor tarzda kalsın istiyorsanız taşlı avizelerden, gösterişli parçalardan uzak durmalısınız. Bunlar bir karmaşa yaratarak oluşturmak istediğiniz görsellikten uzaklaşmanıza sebep olabilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri halı seçimidir. Spor tarzda bir salonu shaggy halılar gayet uyumlu bir şekilde tamamlayabilir. Eğer gösterişli bir halı arıyorsanız desenli ve detaylı halılara göz gezdirebilirsiniz.

Yatak Odaları İçin En Sevilen Dekoratif Çözümler

Yatak odalarının en önemli detaylarından biri de yatak seçimidir. Gösterişli ve şık bir yatak başlığından mı hoşlanırsınız yoksa daha sade yatak başlarından mı? Eğer tercihiniz şık olandan yanaysa yine şık bir avizeyle bu görünümü tamamlayabilirsiniz. Yatak odalarında en ihmal edilen aksesuarlardan biri de perdelerdir.

Storlu perdeler spor bir görünüm yaratacağı gibi, tül perdeler de oldukça şık bir görüntü yakalayabilir. Aynı şekilde perdenizle uyumlu bir halı seçimi yapmanızda bütünlük oluşturmanız açısından önemlidir. En Sevilen Dekorasyon Çözümleri Nelerdir? Eğer odanızın dar olduğundan şikayetçiyseniz, açık renklerde seçimler yaparak daha ferah bir hava oluşmasını sağlayabilirsiniz.